Apie medžiagas

Corian medžiaga

Corian – dirbtinis arba akrilinis akmuo, lietas marmuras ar granitas. Šios grupės medžiagos dar vadinamos  “solid surface” (ang. vienalytis paviršius).  Corian išrado JAV koncernas DuPont, kuris iki šiol neužleidžia pasaulinio lyderio pozicijų, atrasdamas naujų Corian medžiagos panaudojimo sričių ir galimybių.

Corian yra gaminama iš natūralių mineralų, akrilo dervos ir spalvinių pigmentų, nenaudojant jokių sveikatai pavojingų ar alergiją sukeliančių medžiagų.

Corian yra kieta medžiaga, tačiau tolygiai įkaitinus visą paviršių, tampa lanksti lyg minkšta oda ar guma. Naudojant specialias technologijas ir įrenginius, galima gaminti įvairiausių formų ir pavidalų kūrinius.

Paviršiai būna lygūs, besiūliai ir todėl lengvai valomi – būtent tai, ko reikia tiek namuose, tiek ir bet kurioje įmonėje ar įstaigoje. Medžiaga yra vienalytė, jos struktūra - beporė, todėl skysčiai ir bakterijos neįsigeria. Corian naudojimas medicinos srityje yra sertifikuotas, o tai reiškia, kad medžiaga atitinka aukščiausias higienos normas bei standartus.

Montelli medžiaga

Montelli - kiek modifikuota Corian versija, taip pat gaminama koncerno DuPoint. Montelli laikoma “ekonominės” klasės medžiaga. Ji mažiau atspari aukštoms temperatūroms ir stipresniems chemikalams.

Lyginant su Corian, Montelli yra kiek mažiau lanksti ir, laikui bėgant, dėvisi, tačiau defektus galima lengvai panaikinti šlifuojant.

Corian ir Montelli daugeliui geriausiai žinomos kaip medžiagos, puikiai tinkančios virtuvei. Iš jų dažnai gaminami virtuviniai stalviršiai, plautuvės ir pan., o pavartę gamintojų katalogus, pamatysite, jog šių medžiagų universalumas - įspūdingas, iš jų galima pagaminti ir taurių laikiklius, šviestuvus, vazas ir t.t.

Corian ir Montelli naudojamos stalviršiams, kriauklėms, plautuvėms, vonios kambariui, visuomeninės paskirties objektams, kuriuose svarbus funkcionalumas, patvarumas bei higiena.